Vyšetření

V naší ordinaci provádíme komplexní diagnostiku a léčbu všech alergických onemocnění jako jsou alergická rýma a zánět spojivek, bronchiální astma, potravinové alergie, alergické projevy po bodnutí hmyzem. Spolupracujeme s kožními lékaři při vyšetření pacientů s atopickým ekzemem a dalšími alergickými kožními projevy. Máme k dispozici laboratorní vyšetření na histaminovou intoleranci.Vedeme léčbu bronchiálního astmatu.

Provádíme imunologické vyšetření za účelem diagnostiky poruch imunitního systému včetně autoimunity, a to u chronických únavových stavů , u opakovaných nebo vleklých bakteriálních nebo virových infekcí, jako jsou například opary, afty, záněty dýchacích cest, urogenitálního traktu. Na základě imunologického vyšetření indikujeme imunomodulační terapii.

Specifické místo zaujímá alergenová imunoterapie včetně aplikace alergenových vakcín.

První vyšetření

Součástí vyšetření je pohovor s pacientem, fyzikální vyšetření, spirometrie, kožní prick testy, bronchodilatační testy a rozsáhlá laboratorní diagnostika z krve.

Před vyšetřením doporučujeme ( jestli to zdravotní stav dovolí ) 7 dní předem vysadit protialergické léky, tzv. antihistaminika (Zyrtec, Dithiaden, Aerius, Xyzal atp.) kvůli provedení kožních prick testů. Kortikoidní masti na předloktí se nedoporučují aplikovat 2-3 týdny před provedením testů.

Inhalační léky na průduškové astma nevysazujte.